Historia - strona pt-cruiser

Przejdź do treści

Menu główne:

Historia

HISTORIA
CHRYSLER PT Cruiser to samochód którego twórcą jest Bryan Nesbitt. Po raz pierwszy model ten zobaczyliśmy w wersji studyjnej jako dwudrzwiowe coupé Plymouth Pronto Cruiser jesienią 1998 roku. Wszechstronny samochód rodzinny o charakterystycznym stylu. Żaden z dotychczas produkowanych samochodów nie wzbudzał tak wielu emocji w "prasie" jak i wsród potencjalnych użytkowników,PT wyróznia sie wsród wszystkich swoich konkurentów na rynku.
Protoplasta PT Cruisera byl CHRYSLER AIRFLOW tu galeria
Litery PT oznaczają samochód do osobistego transportu, samochód jest bardzo elastyczny i wszechstronny we wnętrzu, dochodzi do tego ksztalt nadwozia nawiazujący do samochodów z lat 30, jednak z elementami współczesnymi co łączy w sobie funkcjonalność, tradycje i nowoczesność.
Samochód Produkowany był w  Meksyku oraz w Austrii, niestety perturbacje na rynku motoryzacyjnym doprowadziły do zaprzestania produkcji.
Nabywcami PT Cruisera były i są osoby które cenią sobie stylizacje, niezależność, specyficzny charakter, pragnące wróżnić się z tłumu, korzystajac jednocześnie z nowych technologii.
Po raz pierwszy model ten zobaczyliśmy w wersji studyjnej jako dwudrzwiowe coupé Plymouth Pronto Cruiser jesienią 1998 roku.

Zasadą przyświecjącą producentowi było wytwarzanie takiego samochodu, który trafi do konsumentów, chcących mieć auto niezbyt duże, w miare zwrotne, z przestronnym funkcjonalnym wnętrzem, jednoczesnie eleganckim.
PT Cruiser ze swoją długoscią 4288 mm oraz objętości wnętrza 3,4 m3, mający szeroko otwierane drzwi, siedzenia posadowione niezbyt nisko, bardzo łatwo składajace sie oraz możliwoscią ich demontażu, wygodnymi schowkami, miejscami na napoje, doskonale spełnił oczekiwania.
Proporcje linii dachu do wysokości auta, wysokiej talii podkreślonej przez szyby boczne, błotniki bardzo uwypuklone przypominają wyglądem "hot rod". Reflektory przednie oraz grill dodają agresywnego wyglądu, lampy tylne w kształcie kuli odnoszą się do bogatej historii motoryzacji amerykańskiej.
We wnętrzu istnieje 25 trybów modyfikacji roznych ustawien foteli przednich, kanapy tylnej oraz pólki. Tym wyróżnia sie PT /Personalised Transport/.
Pracownia Architektury LINIA-PROJEKT Barbara Baś
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego